Welcome
Filipinler – Baler gezisi

Filipinler – Baler gezisi

baler gezisi

Filipinlerin Baler kasabasındaki Aurora eyelatinin başkentidir. Bu bölge Manilanın 220 km kuzey doğusunda bulunmaktadır. Yaklaşık nüfusu 40.000 civarındadır. Gerçekten filipinler denilince akla herzaman Boracay, palawan, coron gibi bilindik yerler geliyor fakat Baler gerçekten bu bölgeleri aratmayacak güzellikte ve doğallıkta. Geziniz sırasında yanınıza almanız gerekenler konusunda, Benim favori gezi ekipmanlarım yazıma bakabilirsiniz.

Maniladan bu bölgeye gitmek için öncelikle Cubao bus terminale gitmeniz gerekiyor. Ben Taguig bölgesinden taksi ile 25 dakikada gittim. Benim otobüsüm gece 12 de olduğu için gec saatlerde trafik fazla olmuyor. 250 pesoya gec saatlerde bu terminale makati veya taguig bölgesinden ulaşabilirsiniz.

baler

Terminale geldiğinizde gidiş dönüş biletinizi mutlaka alın sonradan problem yaşamayın. Bu terminalde en iyi seçeneklerden birisi joybus dedikleri otobüs firması. Koltukları ve diz mesafesi cok rahat ve konforlu merak etmeyin. Kişi başı ücret 600 ile 750 peso arasında değişiyor.otobüs seçiminize göre.

bus
joybus

Rahat bir yolculuktan sonra baler e ulaşıyorsunuz. İndiğiniz yerden sahildeki yerleşim yerlerine tricycle dediğimiz motorlarla ulaşıyorsunuz. bu bölgede taksi bulamassınız tüm ulaşım tricycle ile yapılıyor. Filipinlerde şehir içi ulaşım ile ilgili yazımda tricycle ile ilgili detayları görebilirsiniz.

Gelelim konaklamaya. Zaten sahil kısmında tüm oteller yanyana dizilmiş şekilde görebilirsiniz. Benim size tavsiyem Bayler View hotel. Bu otel hem sahile çok yakın hem uygun fiyatlı hemde yemekleri mükemmel.

baler sahil

Bu bölgede sörf baya yaygın. sadece sörf yapmak için bu bölgeye gelenler var. sabahları sahilde yürüyüş yapabilir ve otele geldiğinizde mükemmel bir kahvaltı ile devam edebilirsiniz. Hindistan cevizi bu bölgede çok ucuz her yemeğin yanında alın derim. Gün içinde farklı bir yere gidip bu bölgedeki güzel yerleri görmek isterseniz benim tavsiyem Mothers Falls. Bu bölgeye yine tricycle ile gidiyorsunuz. Motorcu ile anlağırsanız götürüp geri getirmesi 500 peso. Şelaleye giriş ise kişi başı 200 peso. ama gerçekten 30 dakikalık bir orman yürüyüşünden sonra muhteşem bir görüntü ile karşılaşıyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim.

mothers falls
mothers falls

Daha farklı sorularınız olursa İletişim sayfamdan bana ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir