Welcome

Hüseyin Kimdir?

Merhaba ben Hüseyin Yolaçan. 1983 yılının nisan ayında Adana da doğdum. İlk okul, orta okul ve liseyi adana da okudum. Sonrasında tabiki üniversite hazılıkları başladı. Ben üniversite sınavına ilk girip Hatay-Mustafa Kemal Üniversitesi Makina bölümünü neden yazdım nasıl kazandım hala anlamış değilim:)) Suanki aklım ile o senelere tekrar geri gidebilsem kesinlikle yabancı dil bölümü tercihim olurdu. Üniversite biter bitmez askerlik ile ilgili sorunlar karşıma cıkmaya başladı. Malum askerlik yapmayana ne kız verirler nede iş:)))

Askerlik ile kararımı aniden verip direk askerlik şubesine gittim ve dilekçe yazdım hızlı bir şekilde gitmek için. Yaklasık 2 ay içinde gideceğim yer belli olmuştu. (Afyon emirdağ emret komutanım) :). Neyse acemi birliği sonrası usta birliğim İstanbul Bayrampaşa cezaevi oldu. Rüyamda görsem burada askerlik yapacagım aklıma gelmezdi. Karargah bölüğünde çok rahat bir askerlik yaptım yalan yok. Askerlik bitti asıl hayat şimdi başlamıştı benim için. 3 ay kafa dinledikten sonra bir iş başvurusuna gittim ve kabul edildim. Adana da özel bir şirkette makina teknik ressamı olarak işe başladım. 9 sene bu şirkette çalışıyordum fakat kurumsal bir firma olmadığı için yerimde sayıyordum. Bir karar verdim ve yurt dısında çalışma kararı aldım. Bazı görüşmeler sonunda Cezayirde bir proje buldum ve kabul ettim sartları. İlk yurtdısı deneyimim olduğu için baya heyecanlıydım fakat ben kendimden emindim. Cezayir sonrası Rusya , sonra Özbekistan derken baktımki uzun süre yurtdısındayım ve yaş almış başını gitmiş.:))

Rusya

Gezdiğim ülkelerde kendime zaman ayıramadığımı düşünüyordum ve hep iş düşünüyordum. Bu durum beni rahatsız etmişti ve kendi kendime dedim Hüseyin kaçkere geleceksin bu dünyaya tadını çıkar. Sonra bir karar aldım ve Asya ülkelerini görmek istiyordum. İlk asya ülkem olan Filipinlere bir bilet aldım ve hazırlık yapmaya başladım.

manila filipinler

Bu ülkeyi seçmemdeki nedenler bir tanesi de ülkede herkes ingilizce biliyordu ve benimde ingilizce pratiğe ihtiyacım vardı. Tabi diğer asya ülklerinede yakındı. Bu ülkede kaldığım süre icerisinde Japonya, Güney kore, Hong Kong gibi ülkeleri görme fırsatım oldum. E tabi bitmedi daha yeni başlıyor sırada Malezya, Tayland, Singapur ve Vietnam var. Gezdikce ve gördükçe gittiğim yerler ile detaylı bilgileri sizinle paylaşacağım. Gezdiğim ülkeler ile ilgili sayfamdan tüm detayları takip edebilirsiniz.

tokyo japonya
tokyo japonya
tokyo sumo güreşçisi
seoul – güney kore
güney kore – gang nam bölgesi

Diğer ülkeleri gezdikce tüm edindiğim tecrübelerimi sizinle paylaşacağım. son olarak diyorum ki , BİR KERE GELİYORUZ HAYATA, YAŞLANDIĞINIZ DA GEÇMİŞİNİZİ HATIRLAYIP (KEŞKEEEE) DEMEYİN.