Welcome
Filipinlerde vize uzatmak

Filipinlerde vize uzatmak

Filipinler Türk vatandaşlarına 30 gün kalma hakkı veriyor yani vizesiz şekilde bu ülkeye girebilirsiniz. Bu konu ile ilgili diğer bilgileri , manila havalimanı hakkında ki yazımda bulabilirsiniz. Bu tarih ülkeye giriş yaptıgnız gün başlıyor. Fakat dikkat etmeniz bir durum var. ülkeye girerken size Filipinlerden çıkış tarihinizi , dönüş ucak biletinizi, ve kalacağınız yer ile ilgili evrakları soracaklar. bu evrakların çıktıları mutlaka yanınızda olsun.

30 gün vizesiz hakkım var nasıl olsa 30 gün sonrasına bir bilet alıp, 30 günlük ev rezervasyonu yapmayın. En azından vize sürenizin bitiş tarihinin 5 gün öncesinde ülkeden çıkıs yapacagınızı belirtin elinizdeki evraklarda. veya gerçekten 1 hafta kalacaksanız o an ki evraklarınızı sunarsınız ilgili kişilere.

Diyelim ki ülkeyi beğendiniz ve uzun süre kalacaksınız. İşte ozaman vizenizi uzatmak için SM AURA alışveris merkezinin hemen yanındaki SM Aura Office Tower ın 8. katındaki imigration ofisine gitmeniz gerekiyor. Fotoğrafda bina resmini görebilirsiniz.

sm aura
sm aura

8. kata cıktıp imigration ofisi direk göreceksiniz zaten. girişte bir memur size ne için geldiğinizi soracak ve size sizinle alakalı bilgileri dolduracağınız bir form verecekler. O formu doldurduktan sonra sıra numaranızı size teslim edecekler. Ve iceride sıranın size gelmesi için bekliyeceksiniz.

Ekrandan sıranınızı ve hangi gişeye gideceğinizi takip edebilirsiniz. Sıra size geldiğinde elinizdeki form ve pasaportunuzla ilgili gişeye gideceksiniz. zaten size verilen formda vize uzatmak istediğinizi ilgili kişi biliyor merak etmeyin. Bu arada o formda kaç aylık vize uzatacaksınız bölümü var. İlk defa başvuru yapanlar ilk vize uzatma süresini max 1 ay yapabiliyor. yani istesenizde daha fazla uzatamassınız. Evrakları teslim ediyorsunuz ve size o gişedeki kişi bir makbuz veriyor. yani ödeme yapacagınız miktarı belirten makbuz.(1 ay icin 2100 peso) onu alıp 21. giseye gidiyorsunuz ve ödemeyi yaptığınızı belirten fişi tekrar ilk gittiğiniz gişeye geliyorsunuz. ödeme yaptıgınız belgeyi ilgili kişiye verdikten sonra size gün veriyorlar. max 1 hafta içinde gidip pasaportunuzu aynı ofisten teslim alabilirsiniz. Vize işlemi cok kolay hiç zorluk yaşamassınız emin olun. Ve vizeniz pasaportunuzda asağıdaki gibi. küçük sekılde vize yapıstırıyorlar pasaportun aynı yaprağında 4 vizeyi de kullanabiliyorsunuz. yani pasaportunda sayfa sorunu olanlar için cok güzel bir sistem:)))

İlk uzattığınız vize süreniz bitmeye yakın tekrar aynı işlemler için aynı ofise gidiyorsunuz. İkinci vize uzatma işleminde 2 aya kadar vize uzatabiliyorsunuz. Yani turist vizesi bu sekilde hemen istediğiniz kadar vize vermezler. turist olarak kaldığınız sürece her 2 ayda bir gidip aynı işlemi yapmak zorundasınız. 2 aylık vize en son 3500 peso du.Rahat olun hiçbir problem yaşamassınız tüm yetkili kişiler gayet yardımsever insanlar. Filipinler ile ilgili diğer detayları , Filipinler gezisi ile ilgili yazımda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir