Welcome
Filipinlerde yemek kültürü

Filipinlerde yemek kültürü

yakimix restaurant

Filipinlerdeki yemek kültürü kişiden kişiye farklılık gösterir fakat türk mutfağına göre kıyaslarsak yanından bile geçemez. Asya kültürü sonuçda saygı duymak gerek ama gerçekten asya ülkelerinde türk mutfağını fazlasıyla arıyorsunuz. Bu arada Filipinlerde şehir içi ulaşım ile ilgili yazımada bakabilirsiniz.

Öncelikle gelelim kahvaltı kültürüne. Filipinlerde sabah kahvaltıları gerçekten bizim bildiğimiz ögle yemegi gibi birşey. Pilav olmassa olmazlarından. Sosis, et, tatlı acı sos karısık sekılde hersyi birbirine karıştırıp yiyebiliyorlar. Özellikle belirtmek istiyorum çoğu yemeklerinde tatlı sos kullanıyorlar bazen etli bir yemekte bile fazlasıyla sekerli bir tat alabilirsiniz bundan dolayı menüde görmekle yetinmeyin mutlaka içeriği hakkında bazı sorular sorun.

filipin kahvaltısı

Tabiki secim sizin illa dısarda yemek zorunda değilsiniz. Evinizdede kahvaltınızı hazırlayıp yiyebilirsiniz. Fakat marketlerde öyle türkiyedeki gibi çeşit çeşit peynirler zeytinler bulamassınız. Burada market market denilen bir yer var. Burada tüm alışverişleriniz için gerekli herseyi bulabilirsiniz. Ayrıca 7-eleven marketler de ülkede cok fazla kullanılıyor.

Gelelim restaurantlara. Benim denemiş olduğum çok fazla restaurant ve kafe var ama bence sınırsız yeme içme konsepti ile bir kore markası olan Yakimix restaurant benim favorim. Belirli saatlere ve günlere göre fiyatlarda değişiklik oluyor ama gerçekten restaurantta yiyemiyeceğiniz kadar fazla yemek çeşidi oluyor.

yakimix restaurant

Öneriler sayfamdan filipinler ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Bir diğer restauran japon mutfağından Umu Japanese restaurant. Bu restaurant da tavsiye edebileceğim yerler arasında. Buradaki fastfood zincirinin en başında Jollibee geliyor. Bu ismi Filipinlerin en bilinmedik yerinde bile görebilirsniz. Menilerin fiyatları uygun ve kısıtlı bütçesi olanlar için gayet iyi bir fastfood restaurantıdır.

umu japanese restaurant

Filipinlerde yemekden tutun konaklamaya, güzellik bakım, spor, tatil hakkında indirimleri takip edeceğiniz metrodeal.com sitesi var. Cok iyi indirimler oluyor kesinlikle takip edin derim. Benim çok sevidiğim bir sokak yemeği var. Takoyaki. Bu atıştırmalığı kesinlikle deneyin pişman olmassınız. BU restaurantlara nasıl gideriz nasıl ulaşım sağlarız diyorsanız , En iyi ücretsiz mobil uygulamalar bölüm-2 yazıma bakabilirsiniz.

Filipinlerde ve diğer asya ülkelerinde ekmek bulmanız biraz zor. Restaurantlarda illaki bulurum diyorsanız bu düşünceden vazgeçin cünkü imkansız. Pirinç pilavı her restaurantta etmek yerine kullanılıyor. Ama tatsız tutsuz lapa sekılde verirler. Sizde yemeklerinizdeki soslarla bu pilavı biraz tatlandırırsınız.

takoyaki

Ülkede cok fazla tropikal meyveler var fakat filipinlerde bu meyveleri şehir merkezinde yemek ve almak isterseniz pahalı. Bende ilk geldiğimde şaşırdım fakat cidden pahalı. Filipinlerin adalarında sehir merkezinden uzak olan yerlerde gercekten ucuz satın alabilirsiniz.

mangosteen

Tropik meyveler ile ilgili bilgilere Onedio sitesinden bakabilirsiniz.

jack fruit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir