Welcome
Flipinler Gezisi

Filipinler Gezisi

filipinler
filipinler

1- Filipinlere nasıl gidilir?

Öncelikle Filipinler 100 milyondan fazla nüsfusa sahip bir ülke. İspanyol sömürgeciliğinden sonra ülkede cok fazla milletten insanlar var. Filipinler bir Güneydoğu asya ülkesidir. Ve bu asya ülkesi Luzon , Visayas, Mindanao olarak 3 adaya ayrılmıştır. Tabi bu yazıdan Filipinler de sadece 3 ada olduğu anlasılmasın, 1400 den fazla adası olan bir ülkedir Filipinler))). Bu ilkeye geldikten sonra Hong Kong, Tayvan, Vietnam, Kamboçya, Tayland, Malezya, Güney kore, Japonya, Singapur gibi diger ülkelere çok uygun fıyatlara skyscanner.com sitesinden uçak bileti bulabilirsiniz. (haritadan ilgili ülkeleri görebilirsiniz)

Bu ülkeye gelmeden önce kesinlikle nasıl bir tatil geçirmek istediğinizi bilmeniz gerekmekte çünkü cok fazla seçeneğiniz var. Ben hem yabancı dil ögrenmek için baskent manilayı tercih ettim. Fakat trafikten ve gürültüden uzak kalmak istiyorsanız manila son tercihiniz olmalıdır. Havalimanı ile ilgili detaylı bilgileri, Manila Havalimanı yazımda bulabilirsiniz.

Manilaya gelmeden önce cok fazla bilgim yoktu lokasyonlarla ilgili bundan dolayı cok kararsızdım kalacak yer konusunda. Hergün airbnb.com sitesine bakıyordum. Yaklaşık 1 hafta sonra Taguig bölgesinde bir ev buldum ve 1 haftalık kiraladım. Size tavsiyem ilk defa gidecekseniz bir ülkeye hemen uzun süreli ev kiralamayın. Önce bir haftalık deneyin ev sahibiniz nasıl, gercekten iyi bir lokasyondamısınız, kaldığınız yerin etrafında market restaurant, alışveriş merkezi varmı. Farklı lokasyonlara giderken ulaşım durumu nasıl bunlar çok önemli. Ama manilaya gidecek arkadaslara rahatlıkla tavsiye ederim Taguig city bölgesini. bu lokasyona çok yakın konumda Makati, Bonifacio high Street bölgeleri var. Bu bölgeler cok güvenli ve kaliteli mekanların olduğu yerler. Tabi güvenlik meselesi şans işi bazen:)) Okadar yazdık bari bir fotoğraf ekleyelim bu bölge ile alakalı:))

Ev kiralama ve diger detayları , Filipinlerde ev kiralamak ile ilgili yazımda bulabilirsiniz.

Filipinlerle ilgili yazılacak okadar cok sey varki hepsini bir güne sığdırmak tabiki imkansız:)) İlk yazdığımdan şimdilik bukadar en kısa süre içerisinde Filipinler hakkında fazlasıyla bilgiye sahip olacaksınız. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir