Welcome
Manila gece hayatı

Manila gece hayatı

manila nigth life
manila nigth life

Filipinlerde gece hayatı çok hareketli. Özellikle manila şehri gece hayatı konusunda birinci sırada. Turistik bölge olarak boracay, palawan, coron gibi lokasyonlarda da gece hayatı var ama manila bu konuda ilk sırada.Bu arada Filipinler gezisi ile ilgili yazımda diğer detayları bulabilirsiniz.

revel at the place
revel at the place

Manila gece hayatında dikkat etmeniz gereken şeyler var. Nasıl eğlenmek istiyorsunuz ilk olarak bunu sormanız gerekiyor kendinize. Çünkü çok farklı konseptlerde çok farklı eğlence kültürü var. Merak etmeyin genel olarak gece klüplerinde sorun yaşamassınız. Yabancı ülkelerden gelen çok fazla gezginler var. özellikle çarşamba, cuma, cumartesi günleri gece mekanları çok kalabalık. Ve mekanlara giriş için yanınızda bir bayan olmasının hiç önemi yok rahat şekilde tüm barlara ve club lara girebilirsiniz.

Gelelim manilada ki en iyi gece klüplerine. Birinci sırada kesinlikle Revel at the place var. Bu mekan hem çok kaliteli hemde konum olarak çok iyi bir yerde.Mekana giriş 1000 peso ama bu paraya 2 içki alabiliyorsunuz. Giriş ücreti diğer club lara göre tabiki biraz pahalı. Ama içeride fazlasıyla o paranın karşılığını alıyorsunuz. Ayrıca mekanın içersinde ayrı bir dışarı açılan bölüm var. Bu alanda havuz partileride yapılıyor. İç mekandan daha büyük bir alana sahip.

revel club
revel club

ikinci en iyi club Xylo. Bu gece kulübü ile revel club yan yana. ama Giriş yapmak istiyorsanız para ödemek zorundasınız. Bu mekan girişi de 1000 peso fakat bu kulüp de sadece 1 içki alabilirsiniz bu paraya bu ücret manilada ki en pahalı giriş diğer mekanlara göre. Bu mekanlara ulaşım taksi ile çok kolay. Filipinler şehir içi ulaşım yazıma göz atabilirsiniz.

xylo club
xylo club

Filipinleere geldiğinizde özellikle gece dışarı cıktığınızda birşey dikkatinizi çekecek. Tabiki Ladyboys lar :)) Ama telaşlanmayın konuşmak istemesseniz aşırı şekilde rahatsız etmiyorlar. Asya ülkelerinin olmazsa olmazları yapacak birşey yok.

Sonraki mekan Royal Club ama işte yukarda belirttiğim ladyboys lar bu lokasyonda çok fazla. Makati bölgesinin biraz dış kesimi oluyor bu alan. Etrafında çok fazla diğer gece kulüplerini de görebilirsiniz. İlk önce bir tedirgin oluyorsunuz ama sonra alışıyorsunuz.Bu gece kulübü giriş 500 peso ve 2 içki alabiliyorsunuz.

manila filipinler
manila filipinler

Sonraki mekan Black Market. Bu gece kulübü biraz daha öğrencilere hitap ediyor. Yine çok fazla turist görebilirsiniz içeride gerçekten cok iyi eğlenirsiniz ama mekan kalitesi olarak okadat iyi bir yer değil. Güvenlik konusunda kafanıza birsey takılmasın gayet sıcakkanlı insanlar Filipinli insanlar. Bu mekana giriş ücretsiz içeride aldığınız içki neyse onun parasını öder istediğiniz kadar takılabilirsiniz. bira 100 pesodan başlar. özel içkiler ve kokteyller 250 pesodan başlar.

black market club
black market club

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir