Welcome
Manila Havalimanı Hakkında

Manila Havalimanı Hakkında

Manilaya gelecekseniz sizi Ninoy Aquino Uluslararası havalimanı karşılayacak. Yanlız kafanızı karıstırmasın manilada 4 tane terminal var. ve hepsi birbirinden farklı noktolarda. Türkiyeden geliyorsanız kesin terminal-3 e inis yapacaktır uçağınız.

manila
manila

İstanbuldan aktarmasız Thy nın uçuşları var. aktarmasız 12 saat sürüyor.Ben 3 ay önceden almama rağmen 2400 tl ödedim. (mayıs 2019). Fakat bütçenize biraz fazla gelir diyorsanız aktarmalı hava yolu şirketleri cok fazla var. Skyscanner dan tüm uçuş detaylarına bakabilirsiniz. uçakda size bir form dağıtacaklar onu kesinlikle doldurmalısınız ve pasaport kontrolünde ilgili kişiye teslim etmelisiniz.

Geldik pasaport kontrolüne kesinlikle ülkede uzun süre kalmıyacağınızı belirten baska bir ülkeye uçak biletiniz olsun. Filipinler Türk vatandaşlarına 30 gün kalma hakkı veriyor ülkeye giris yaptığınız günden itibaren. Sonrasında eger uzun süre kalmayı planlıyorsanız vizenizi uzatabilirsiniz. Bu konuyu , Filipinlerde vize uzatmak ile ilgili yazımda bulabilirsiniz.

Diyelimki başka ülkeler için uçak biletleri çok pahalı ozaman benim yaptığım gibi Manila – Kota Kinabalu ucuz bir ucak bileti alacaksınız. Emin olun bu ülkeye bu uçuşdan daha ucuz bir yer bulamassınız. Cebu pasific havayolundan en uygun bileti alabilirsiniz.

Herşey yolunda gitti ve bagajınızı alıp havalimanından çıkmadan önce yapılması gereken önemli şseyler var. İlk olarak bir telefon hattı almalısınız. Bu iş çok kolay ve prosedürü olmayan bir iş. Siz havalimanı iç kısmına geçtiğinizde direk hello sir hello sir diyen kişiler bekliyor olacak:))) Filipinliler gerçekten çok sıcakkanlı insanlar. Havalimanı içersinde sim kart alacağınız yerler var zaten direk gözünüze çarpar. Görmeme sansınız yok. Ülkede 2 tane çok önemli operator var bunlardan birincisi SMART ikincisi GLOBE. Bu iki hattıda ücretsiz şekilde alabilirsiniz. Pasaport felan da sormuyorlar. sadece içerisine internet paketi yükletiyorsunuz okadar. suan 16gb internet paketi 1000 peso. İngilizceniz olmasa bile sizin önünüzde olan kagıtta tüm detayları görüyorsunuz. İstediğinizi seçin ve ödemenizi yapın. Geriye sadece sim kartı telefonunuza takmak kalıyor.

Para bozdurma konusu da cok kolay havalimanı içerisinde exchange ofisleri var..Mutlaka dolar veya euro ile gidin TL ile bir işlem yapamassınız. 1 dolar 52 peso. rahat olun kur neyse ondan bozdurup size paranızı teslim ederler. Havalimanından çıktınız ne yapacaksınız? İş te bu konu da çok önemli ve bu konuyu Filipinlerde şehiriçi ulaşım ile ilgili yazımda bulabilirsiniz.

2 thoughts on “Manila Havalimanı Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir